BlueNas dijital içerikleri saklama, aktif koruma, güvenli erişim, güvenli akıllı depolama, güvenilir yaşayan arşivleme konularında yazılım ve donanım tabanlı çözümler sunmaktadır.

Kültür Mirası Elektronik Sunum ve Dijital Müze Çözümleri

Magic Box ve Magic Touch Ürünleri

Dijital Görüntüleme Çözümleri

Müze Tekonolojileri:

Kiosk Çözümlerimiz:

2011 yılında başladığımız kiosk çalışmalarımız da müze, satış ofisi, avm, fuar standı, medikal stand ve etkinlik alanlarında bilgi gösterimi, tarih anlatımı, yarışma yada anket çalışmalarında, photobooth uygulamalarında mağaza ve kampanya gösterimlerinde ürün sunumlarında kullanmaktadır.

Windows ve Ubuntu işletim sistemi ile çalışmaktadır ve bir çok yazılımda donanım olarak kullanılmaktadır.

Dikey veya yatay 10′ ten 65′ e kadar kiosklarımız mevcuttur.

Dokunmatik Duvar Teknolojileri

Projection mapping ile görüntü  sunduğumuz alanlarda interaktif bir sistem yaratarak 3mt den 8mt ye kadar tek ekranda dokunmatik uyguladığımız duvar teknolojilerine aynı zamanda etrafındaki led ışıklarında yazılım ile yönetilmesi ile teknolojik bir yapı kurmaktayız ekran konseptine göre değişen led ışıklar ile farklı bir interaktivite sağlamaktadır. Özellikle sunum ve tarih anlatımlarında kullandığımız teknolojimiz Müzelerde mağazalarda fuar ve medikal standların da kullanılmaktadır.

 

Dijital Signange Ekranları

Tek noktadan yönetilebilen içerik, akış ve zamanlama sunabilen yazılımımızın bir diğer özelliği de ortamda bulunan aydınlatmayı da yönetebilmesidir. Kendi otomasyon çözümü ile  birlikte tasarruf sağlayabilmekte ve sunum ve etkileşimde ekranlar ile birlikte interaktiviteyi artırmaktadır. Windows tabanlı sistemlerde özel ekran çözünürlüğü de sağlayabilmekte ve dokunmatik ekran sistemlerine de entegre olmaktadır.

 

Hologram Cihazları

Piramit yada düz hologram cihazları üretmekteyiz. Kendi üretimimiz olan cihazlarımız 60 cm den 4 mt ye kadar piramit olarak üretilebilmektedir. Ayrıca tablet ve dokunmatik ekranlar ile de içerik kontrolü ve sunum olanağı da bulunan hologram cihazlarımız Windows ve Ubuntu işletim sistemleri ile üretilebilmektedir. Müze, fuar, mağazacılık ya da satış ofislerinde uyguladığımız sistemlerimiz sayesinde sunumlarınızı gerçek 3d gösterimle yapabilirsiniz.

 

Photobooth Cihazları

Günümüzde çok moda olan fotoğraf uygılamalarına yönelik tasarlamış olduğumuz yazılım çözümlerimiz sizleri fotoğraf çektirmek istediğiniz kişiler ile yan yana koyabilir yada fotoğrafınız bir sanat eserine dönüştürebilir. Yapay zeka destekli yazılımlarımızda üzerinize tarihi bir kıyafeti giyip hatıra fotoğrafı çekebilirsiniz. Müze, fuar, etkinlik ve mağazacılık sektörlerinde yoğun kullandığımız sistemlerimiz dokunmatik ekran sistemleri ile kiosklar da çalışmaktadır. Çektiği fotoğrafı termal baskı, e mail yada whatsapp olarak iletebildiğimiz sistemlerimiz İnstagram gibi fotoğraf platformlarına da entegre olabilmektedir.

 

Referanslar

T.C. Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanlığı
T.C. Savunma Bakanlığı Arşiv Ve Askeri Tarih Daire Başkanlığı
T.C. Kültür Bakanlığı
T.C. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Deniz Arşivi
T.C. Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü Tapu Arşivi
İstanbul Bilgi Üniversitesi
İstanbul Deniz Müzesi
Diyarbakır Kültür Ve Tabiat Varlıkları Kadim Meryem Ana Kilisesi