BlueNas dijital içerikleri saklama, aktif koruma, güvenli erişim, güvenli akıllı depolama, güvenilir yaşayan arşivleme konularında yazılım ve donanım tabanlı çözümler sunmaktadır.

Kitap Sterilizasyon Makinesi

Kitap Sterilizasyon Makinesi Kitapların sterilize edilmesi için özel olarak tasarlanmıştır.

Kütüphane kitapları, grip virüsü (H1N1), basil kolonu, küf, toz vb. gibi patojenleri taşımak için iyi bir şekilde uyarlanmıştır.

Kitap üretimi sırasında ortaya çıkan amonyak, formaldehit veya ksilen gibi kimyasallar, kansere neden olan ölümcül maddeler olarak biliniyor.

Kitap kurtları kitaplara saldırıyor ve hatta okuyucularda cilt hastalıklarına yol açıyor.

Kitap Sterilizasyon Makinesi 1 dakikada %99,9’un üzerinde sterilizasyon oranına sahiptir. UV-C ışığı DNA’ya zarar verir ancak engelleri delemez. Yalnızca temas ettiği yüzeyler sterilize edilebilir. Yarı otomatik boylamasına kitap rafları, kalınlık ve kağıt türü ne olursa olsun kitapların kolayca sabitlenmesini sağlar. Hava püskürtme cihazı, kitabın her sayfasının herhangi bir kör noktayı önlemek üzere eşit şekilde ayrıldığından emin olmak için kitapların alt kısmından yavaşça sabit hava sağlar. Böylece UV ışınları tüm sayfalara etkili bir şekilde etki ederek dezenfekte sonuçları sağlar. Böylelikle kitaplara yapışan toz ve yabancı maddeler bu işlem sırasında silkelenebilir. Etkili bir toz filtresi, zararlı ozon veya karbondioksit üretmeden mikroskobik maddeleri yakalayabilir, bu da sterilizasyon odasında temiz sirkülasyon havasını garanti eder.

Referanslar

T.C. Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanlığı
T.C. Savunma Bakanlığı Arşiv Ve Askeri Tarih Daire Başkanlığı
T.C. Kültür Bakanlığı
T.C. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Deniz Arşivi
T.C. Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü Tapu Arşivi
İstanbul Bilgi Üniversitesi
İstanbul Deniz Müzesi
Diyarbakır Kültür Ve Tabiat Varlıkları Kadim Meryem Ana Kilisesi